Контакт-центр (0332) 280 104, (067) 33 39 104
 
Контакт-центр (0332) 280 104, (067) 33 39 104
13.11.2019 / 10:04
Повірка лічильників газу
Для точного обліку природного газу, кожний лічильник підлягає повірці. У цьому розділі Ви можете дізнатись, що таке повірка, хто її оплачує і коли вона проводиться.
Працівник АТ "Волиньгаз" проводить повірку лічильників Працівник АТ "Волиньгаз" проводить повірку лічильників ФОТО: АТ "Волиньгаз"

Для чого потрібна повірка лічильника

Для того щоб відповісти на це питання, спочатку необхідно зрозуміти, що таке лічильник газу?

Імовірно, більшість споживачів відповість: це прилад, який рахує скільки м3 природнього газу використовується мною протягом певного періоду часу. З цим твердженням важко не погодитись. Однак, не все так просто, як здається на перший погляд.

Отож, будь-який газовий лічильник залежно від принципу дії (мембранний, ротаційний, турбінний, ультразвуковий і т. д.) - це перш за все складний механізм із набором спеціально розрахованих та з’єднаних між собою деталей точної механіки або електронних компонентів, які враховуючи сучасні тенденції розвитку техніки нерідко поєднуються.

Зважаючи на те, що для більшості споживачів використання природнього газу є щоденним, а в зимовий період цілодобовим, можна з упевненістю стверджувати, що лічильник є одним з найбільш навантажених приладів системи газопостачання. Він часом як і будь-який інший механізм зношується, а також зазнає впливу зовнішніх факторів, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики, що в свою чергу може спотворювати результати вимірювань.

Для уникнення недостовірностей та забезпечення точного обліку спожитого природнього газу всі лічильники, які перебувають в експлуатації у споживачів незалежно від форм власності та виду діяльності підлягають обов’язковій повірці, що регламентовано:

Після проведення повірки споживачі можуть бути впевнені, що оплачують саме ту кількість газу, яку вони реально спожили.

Періодична повірка

Позачергова повірка

Як відбувається періодична повірка

Як часто необхідно повіряти побутові лічильники газу?

Періодична повірка прострочена з вини споживача. Наслідки.

Хто оплачує повірку лічильника?

В яких ще випадках лічильник направляється на повірку (не враховуючи періодичну повірку)?

Як проводиться облік газу під час зняття лічильника на повірку?

Хто відповідає за цілісність лічильника та пломб?

Куди звертатися споживачу при виявленні порушень у роботі лічильника?

Джерело: